10 Best Interior Design Programy dla studentów w Polska

Istnieje wiele możliwości i programów, które zapewniają studentom edukację w zakresie projektowania. Niektóre są programami online, niektóre są w terenie, a niektóre są programami hybrydowymi, które łączą najlepsze z obu światów. Istnieje wiele programów dla studentów do wyboru, ale nie wszystkie są równie dobre. Niektóre oferują świetną wartość za pieniądze, podczas gdy inne są drogie. Niektóre są bardzo rygorystyczne, podczas gdy inne są bardziej zrelaksowane. W tym artykule przyjrzymy się dziesięciu najlepszym programom dla projektantów wnętrz w Polsce.

1. Interior Design Academy (IDAC)

Jest to kompleksowy program, który koncentruje się na nauczaniu wszystkich aspektów projektowania wnętrz. Kurs obejmuje wszystko od projektowania produktów, planowania przestrzeni i mebli do teorii kolorów i psychologii. Akademia ma oddziały w całej Polsce, w tym we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu i Gdańsku. Program jest nauczany poprzez połączenie klasy i praktycznego szkolenia. Jest to kurs czteroletni, ale dostępny jest również program jednoroczny. Studenci mogą studiować albo pełny program, albo program jednoroczny. IDAC jest akredytowany przez Polską Radę Projektowania Wnętrz.

2. Szkoła Projektowania Wnętrz (SID)

Szkoła została założona w 1994 roku przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Mieści się w Poznaniu i posiada dwa wydziały: architektury i projektowania wnętrz. SID oferuje pięcioletnie studia na obu wydziałach. Architektura i projektowanie wnętrz są wykładane oddzielnie, ale mają podejście interdyscyplinarne. Obejmują one pełny proces projektowania, od koncepcji do realizacji. Istnieją również kursy dla przedszkola i szkoły podstawowej.

3. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (UFP)

Uczelnia jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół artystycznych w Polsce. Posiada cztery wydziały: architektury, architektury wnętrz, sztuk pięknych i grafiki. Jest uczelnią publiczną i wchodzi w skład Politechniki Poznańskiej. Oferuje pięcioletni program projektowania wnętrz, z możliwością odbycia rocznego stażu. Studenci nauczą się wszystkiego, od podstawowych koncepcji po zaawansowane badania i praktykę.

4. Uniwersytet Jana Długosza

Jest to prywatna uczelnia z siedzibą we Wrocławiu. Wydział projektowania wnętrz znajduje się na trzecim piętrze uczelni i jest akredytowany przez Polską Radę Architektury Wnętrz. Oferuje trzyletni program w zakresie projektowania wnętrz, który obejmuje roczny staż. Studenci poznają branżę projektową, historię projektowania wnętrz oraz sztukę tworzenia mebli.

5. Warszawska Szkoła Artystyczna

Szkoła znajduje się na starym mieście w Warszawie i została założona w 1926 roku. Wydział architektury wnętrz znajduje się w budynku, który był kiedyś Pałacem Kultury i Nauki. Szkoła ma reputację ze względu na nacisk na znaczenie człowieka. Program obejmuje pełny proces projektowania, od koncepcji do ukończenia. Studenci będą również mieli okazję pracować nad projektami w społeczności i na wizytach w miejscu.

6. Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Jest to państwowa szkoła artystyczna