10 nietuzinkowych pomysłów na przechowywanie butów

10 nietuzinkowych pomysłów na przechowywanie butów

Z pozoru niepozorna rzecz jakim są buty potrafią sprawić dużo kłopotu, jeśli chodzi o ich odpowiednie przechowywanie. Łatwo wtedy zrobić z chaosu, więc dzisiaj przygotowałem dla Was 10 nietuzinkowych pomysłów na przechowywanie butów, które pozwolą Wam utrzymać porządek w szafie i zachować estetyczny wygląd przestrzeni.

  1. Półki na ścianę

Jednym z najlepszych sposobów na przechowywanie butów jest zainstalowanie półek na ścianę. Możecie to zrobić samodzielnie za pomocą prostych półek z drewna lub wybrać gotowe rozwiązania z plastiku. Pamiętajcie, żeby zamocować je na takiej wysokości, aby buty nie dotykały podłogi, co zabezpieczy je przed zabrudzeniem.

  1. Pojemniki na buty

Jeśli macie problemy z brakiem miejsca w szafie, zdecydujcie się na pojemniki na buty. Mogą to być plastikowe skrzynki lub specjalne kosze. Dzięki temu rozwiązaniu buty będą zawsze w jednym miejscu i nie będziecie musieli ich szukać po całej szafie.

  1. Koszyczki w szafce

Kolejnym pomysłem na przechowywanie butów jest umieszczenie ich w małych koszyczkach w szafce. Dzięki temu rozwiązaniu będą one zawsze porządnie poukładane i łatwo dostępne. Możecie wybrać koszyki z siatką, aby buty mogły oddychać, lub z zamkniętym dnem, aby lepiej chronić je przed kurzem.

  1. Nawierzchnia podłogi

Jeśli macie wystarczająco dużo miejsca w swojej garderobie, może warto zainwestować w specjalną nawierzchnię podłogi dedykowaną do przechowywania butów. Może to być drewniana deska, płytki lub nawet mata silikonowa. Taka powierzchnia zabezpieczy Wasze buty przed zabrudzeniem i nadmiernym zużyciem.

  1. Wieszaki na drzwi

Kolejnym nietuzinkowym pomysłem jest zainstalowanie wieszaków na drzwi. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mieć łatwy dostęp do swoich ulubionych par butów, a jednocześnie zajmiesz minimalną ilość miejsca w swojej garderobie. Wieszaki można również wykorzystać w innych pomieszczeniach, takich jak przedpokój czy łazienka.

  1. Szafka na buty u wejścia

Jeśli często gościsz w swoim domu, przyda się szafka na buty u wejścia. Taka szafka pozwoli Ci na łatwe przechowywanie butów gości i unikniecie bałaganu przed drzwiami. Dzięki temu rozwiązaniu nie będą musieli oni wchodzić do Twojej prywatnej przestrzeni.

  1. Przenośne stojaki

Ostatnim pomysłem na przechowywanie butów są przenośne stojaki. Możecie je postawić w dowolnym miejscu w swoim domu i przenosić w razie potrzeby. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo utrzymacie porządek w szafie, a jednocześnie będziecie mieć łatwy dostęp do swoich ulubionych par butów.

Podsumowanie

Przechowywanie butów może sprawiać trudności, ale dzięki nietuzinkowym pomysłom przedstawionym powyżej, możecie łatwo utrzymać porządek w swojej szafie. Zainstalowanie półek na ścianę, używanie pojemników na buty, umieszczenie ich w koszyczkach, zainwestowanie w nawierzchnię podłogi, montaż wieszaków na drzwi, postawienie szafki na buty u wejścia lub skorzystanie z przenośnych stojaków to tylko część pomysłów, które warto rozważyć. Dzięki temu Wasze buty zawsze będą porządnie poukładane i łatwo dostępne.