Szmaragdowy Jesion Borowiec

Niewiele jest owadów, które mogą w dużym stopniu uszkodzić drzewa, ale szmaragdowy kornik jesionowy (EAB) jest jednym z najgorszych. Szkodnik ten pojawił się w Ameryce Północnej w 2002 roku. Uważa się, że EAB został po raz pierwszy zauważony w USA w Michigan w 1999 roku, ale infestacja została odkryta w 2002 roku w Ohio. Został on zauważony w kilku stanach, w tym na Florydzie, w Massachusetts i Connecticut.

Borowiec szmaragdowo-jesionowy

Szkodnik ten pochodzi z Chin i Japonii, a jego larwy żywią się liśćmi jesionu. W 2000 roku poinformowano, że szkodnik zaatakował ponad 30 milionów jesionów w Michigan.

Szkodniki są obecne we wszystkich stanach USA i zniszczyły ponad 100 milionów drzew w ciągu zaledwie dwóch lat. Szkodnik spowodował straty ekonomiczne w wysokości ponad 1 miliarda dolarów. Uważa się, że szkodnik ma ogromny potencjał do zniszczenia jesionów w całym kraju.

Nawożenie szmaragdowego jesionu (Emerald Ash Borer)

Jak wynika z szacunków, liczba jesionów, które zostały zabite z powodu porażenia, wynosi ponad 300 milionów. A roczny koszt dla rolników i właścicieli lasów wynosi około 20 miliardów dolarów. Konieczne jest więc jak najszybsze zwalczenie EAB.

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Minnesocie sugerują, że w walce ze szkodnikiem skuteczne będzie zastosowanie kontroli biologicznej opartej na antybiotykach. Potraktowanie drzewa antybiotykiem spowolni rozwój szkodnika.

Aby nawozić jesionowce, trzeba znać różne gatunki szkodników. Jeśli szkodnik występuje w danym regionie, to należy potraktować drzewo za pomocą kontroli biologicznej.

Wnętrze domu:

Dekorowanie wnętrz

Większość z nas jest zakochana w dekoracji wnętrz, ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić na dekorowanie naszego domu. Jeśli stoisz przed tym samym problemem, możesz odwiedzić stronę www.decoratingshop.co.uk, gdzie znajdziesz szeroki wybór przedmiotów i akcesoriów do wnętrz.

Wnioski:

To był mój artykuł na temat “Nawożenie Szmaragdowego Jesionu”. Mam nadzieję, że pomoże Ci on poznać tego szkodnika i jak wpływa na drzewa i rośliny. Mam również nadzieję, że znajdziesz najlepsze sposoby nawożenia drzew jesionowych.